Rewal

Rewal to magiczna miejscowość, położona w województwie zachodniopomorskim, bezpośrednio nad Bałtykiem. Jest jedną z siedmiu osad (obok Pobierowa, Niechorza, Pustkowa, Pogorzelicy, Trzęsacza i Śliwina) należących do malowniczego regionu, znanego jako Wybrzeże Rewalskie.

Miasto i okolica oferują masę rozrywek i atrakcji, wśród których każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie coś dla siebie.

Najważniejszym atutem jest oczywiście piękna, czysta plaża, z kąpieliskiem wielokrotnie odznaczanym Błękitną Flagą, na której mieści się również przystań rybacka.

Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc jest również deptak, uwieńczony platformą widokową na morze oraz wielkimi rzeźbami wielorybów. Wspaniałe widoki na nadmorskie zachody słońca rozpościerają się również z długiego tarasu widokowego.

Można tu znaleźć liczne bary, kawiarnie, restauracje, smażalnie, sklepy z pamiątkami, sklepy spożywcze, automaty do gier i wszelkie inne rozrywki charakterystyczne dla nadmorskiego kurortu.

Rodziny z dziećmi powinien zainteresować Park Wieloryba, w którym można zobaczyć krwiożercze rekiny, wielkie wieloryby i wiele innych ciekawych morskich stworzeń. Młodsi turyści powinni też udać się do Bajkowej Chaty, gdzie będą mogli na własne oczy zobaczyć Hrabiego Draculę czy Królewnę Śnieżkę. W Rewalu i okolicy nie zabrakło także 3 parków linowych.

Zakochane pary koniecznie powinny zaliczyć natomiast spacer po urokliwej Alei Róż i Zakochanych.

Obowiązkowa jest też przejażdżka odnowioną, zabytkową Nadmorską Koleją Wąskotorową, która jest dumą całej Gminy. Można również wypożyczyć rower w systemie Rewal Bike System, który umożliwia wypożyczenie sprzętu w jednym miejscu, a oddanie go w innej miejscowości i np. powrót „ciuchcią retro”.

Aktywnemu spędzaniu wolnego czasu sprzyjają też liczne szlaki piesze oraz profesjonalny kompleks boisk sportowych, korty tenisowe czy skatepark z wieloma przeszkodami.

Rewal to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu o każdej porze roku. Można tu znaleźć relaks i ukojenie nerwów, a jednocześnie liczyć też na doskonałą zabawę i skuteczną odskocznię od codzienności.

 

Rewal